záloh na služby spojené s užíváním bytu platný od

Více
8 roků 3 měsíců zpět #157 od marian.kamenicky
marian.kamenicky vytvořil/a téma: záloh na služby spojené s užíváním bytu platný od

Původní zpráva
Od: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Komu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Datum: 14. 1. 2016 10:39:30
Předmět:




Vážený pane Novotný, předseda SVJ Jablonecká,




obdržel jsem předpis záloh na služby spojené s užíváním bytu platný od 1.1.2016.




Uvedený předpis obsahuje položky ke kterým mám námitky:




1. Elektřina společných prostor.

Opakovaně upozorňuji (dva roky!) výbor na to, že máme jednoho z nejdražších dodavatelů el. energie. Změnou dodavatel lze ušetřit 10-ky tisíc ročně.

Navíc nám ve výtazích svítí světlo 24 hod denně! Montáži čidel lze ušetřit 90% nákladu el. energie na osvětlení ve výtazích, které jsou cca 37 000Kč/rok. Vyjádření f.OTIS, kde je to potvrzeno, jsem Vám poslal e-mailem. Nabídku na montáž čidel (náklady na 1 výtah cca 1000Kč) jsem Vám poslal taky. Tak se ptám proč nám svítí světlo ve výtazích 24 hod. denně?




2. Položka ostatní služby.

Co je to za položku? Co se z toho platí?




3. Fond oprav (dlouhodobá záloha).

Naše SVJ Jablonecká, disponuje částkou cca 15.000.000,-Kč, které má na účtech. To je 3 násobek roční dlouhodobé zálohy (DZ, FO)!!! Jinými slovy, SVJ není záložna. Požaduji rozpočet (Reserve Study a Cash Flow) a tomu odpovídající (ne vycucaný z palce) příspěvek Kč/m2. Do té doby, než ho dostanu, částku 783,-Kč na FO, DZ platit odmítám.




Kamenický Marián

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.